W dniu 10 października 2018 r. w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku gościli sędziowie Kurt Ahmet Alagün oraz Maike Hoffmann z Niemiec, Pauline Jeannette Elferink van Vliet z Holandii i Nida Vigeliené z Litwy.

Sędziowie są uczestnikami organizowanego przez Europejską Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (European Judicial Training Network - EJTN) programu wymiany dla organów sądowych, którego celem jest przede wszystkim zwiększenie praktycznej wiedzy europejskiego wymiaru sprawiedliwości w zakresie innych systemów sądowych, a także prawa europejskiego i praw człowieka poprzez bezpośrednie kontakty, wymianę poglądów i doświadczeń między sędziami, prokuratorami i trenerami z różnych państw członkowskich UE.

Sędziowie w ramach dwutygodniowej wymiany poznawali funkcjonowanie polskich sądów różnych szczebli w Warszawie oraz w Gdańsku.
Podczas wizyty w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku goście obserwowali przebieg rozprawy w III Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, po czym wymienili z polskimi sędziami oraz asystentami poglądy i informacje na temat warsztatu pracy sędziego, jego statusu w poszczególnych państwach, systemu powoływania oraz awansu, a także struktury sądownictwa w krajach europejskich. Rozmowa odbyła się w bardzo miłej atmosferze, przy poczęstunku zorganizowanym przez sędziów.

Było nam bardzo miło gościć sędziów - zapraszamy ponownie.

Galeria

Rejestr zmian dla: W dniu 10 października 2018 r. w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku gościli sędziowie Kurt Ahmet Alagün oraz Maike Hoffmann z Niemiec, Pauline Jeannette Elferink van Vliet z Holandii i Nida Vigeliené z Litwy.

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Apelacyjny w Gdańsku
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-10-12
Publikacja w dniu:
2018-10-12
Opis zmiany:
b/d